Sydney North Scouts.com
    Home    Search    Contact JoeysCubsScoutsVenturersRoversActivitiesFellowships
    Calendar   Courses   Dragon Skin   Venture   Ventout   Expeditions   



 

Congratulations to the following

who have achieved their Queens Scout Award.

2017

  • Alexander James Moran of 1st Bayview Venturer Unit

  • Nathan James Carey of Normanhurst Venturer Unit

  • Sophie Hyde of Killarney Heights Venturer Unit

  • Charlotte Fouche of Killarney Heights Venturer Unit

  • Dylan Jones of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Cooper Adam Bartlett of 1st Balmoral Venturer Unit

  • Sebastian James Gordon of Brookvale/Curl Curl Venturer Unit

  • Stella Liu of Brush Park Venturer Unit

  • Marcus Richard Stewart Loane of 1st Lindfield Venturer Unit

  • Aiden Christopher Hose of 1st Hornsby Heights Venturer Unit

  • Jaeden Martin Calder of 1st Brush Park Venturer Unit

  • Nicholas Bassett of Normanhurst Venturers

  • Rohan Patel of 1st Lindfield Venturer Unit

  • Claudia Beatrice Boyling of 1st Cherrybrook Venturer Unit

2016

  • Aiden Edward Sajowitz of 1st Seaforth Venturer Unit

  • James Matthew Langford of 1st Turramurra Venturer Unit

  • Daniel Thomas Baber of 1st Turramurra Venturer Unit

  • Ian Hughes Patterson of 1st Turramurra Venturer Unit

  • Peter William Taylor of 2nd Gordon Venturer Unit

  • Hugh Robert Crawford of 1st Berowra Venturer Unit

  • Oscar Thomas Keating of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Lucie Catherine Malone of 1st Collaroy Plateau Venturer Unit

  • Andrew Munchenberg of 2nd St Ives Venturer Unit

  • Alison Colgan of Belrose Venturer Unit

  • Patrick Fordham of Epping Venturer Unit

  • Brendan Watkins of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Wun Zee of 1st Beecroft/Cheltenham Venturer Unit

  • Ellie Dunphy of Belrose Venturer Unit

  • Daniel Hose of 1st Hornsby Heights

2015

  • Jessica Maree Milson of Beecroft Venturer Unit

  • Andrew Robert Lynch of 1st East Ryde Venturer Unit

  • Oscar James of 1st Lindfield Venturer Unit

  • Angus Mackay of 1st Lindfield Venturer Unit

  • Andrew Walton of 1st Lindfield Venturer Unit

  • Oscar Brady of Killara Venturer Unit

  • Tiarne Van de Walle of 1st Collaroy Plateau

2014

  • Courtney Turner of 1st Collaroy Plateau

  • Emma Mees of Beecroft

  • Brodie Miller of Normanhurst Venturer Unit

  • David Richards of 2nd Gordon Venturer Unit

  • Shannon Rogers of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Timothy Smart of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Annabelle Loader of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Nathan Watkins of 1st Seaforth Venturer Unit

  • Christopher Shephard of 1st Waitara Venturer Unit

  • Sarah White of Belrose Venturer Unit

  • Thomas Colgan of Belrose Venturer Unit

  • Matthew Tilley of Belrose Venturer Unit

  • Nyssa Booth of 1st Collaroy Plateau Venturer Unit

  • Imogen Hicks of 1st Hornsby Heights Venturer Unit

  • Aaron Ferdinand of 1st Bayview Sea Scouts

  • Leila Holder of 1st Sailors Bay Sea Scouts

  • Xavier Calder of 1st Brush Park Venturer Unit


EmailEmail this page to a friend     PrintPrint this page    



Home    Search    Contact    Site Credits    Webmaster    Login